hurda-demir
|

Hurda Demir Fiyatları

                         15.03.2024 Güncel Demir Fiyatları

HURDA DEMİR GRUBU
HURDA FİYATI
 Dkp Demir Hurdası 10.40 TL
 Ekstra Hurda Demir 9.00 TL
 Toplama Demir Hurdası 8.40 TL
 Teneke Hurdası 6.80 TL
 Demir Talaşı Hurdası 7.00 TL
 Pik Demir Talaşı 8.80 TL
 İnşaat Yıkım Hurdası 8.50 TL
 İnşaat Demir Çubuğu (parça) 8.50 TL
 Tufal Hurdası 4.50 TL

Hurdacı Telefon Numarası Hurdacı Telefonu

Ülkemizde hurda sektörünün gelişmesi ile beraber hurda demire büyük bir talep olmaya başladı. Hurdaların geri dönüşümde kullanılması ve hammaddeye tekrar kazandırılması, hurda sektörüne büyük katkı sağlamakta. Bu nedenle, hurda firmaları da hurda satmak isteyen kişilere yüksek fiyatlar teklif etmekte. Hurda demir alım satım da en çok merak edilen konu ise Fiyat konusudur. Bina ve fabrika yıkımlarından elde edilen hurda demirin birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlar ise şöyledir:

  • DKP demir
  • Ekstra demir
  • Toplama demir
  • Demir talaşı
  • Teneke
  • Demir çubuklar

 

Hurda Demir Fiyatları

Hurda demirin türüne göre değişiklik gösteren hurda demir fiyatları, aynı zamanda borsa fiyatlarına göre de değişiklik gösterir. Hurda fiyatlarına etki eden bir diğer faktör de mevsimlerdir. Yaz aylarında daha çok gerçekleştirilen bina ve fabrika yıkım işlemleri sonucunda fiyatlarda değişiklikler yaşanır. Yaz aylarında hurda demir fiyatlarının daha uygun olduğunu söylemek yanlış olmaz. Kış aylarında ise inşaat sektörü duraksadığından dolayı hurda demir kg fiyatı daha yüksek olmaktadır.

 

Hurda Demir Alımı

Hurda demir inşaat ve fabrika bölgelerinde daha çok bulunduğu için alımı sanayi bölgelerinden edilmektedir. Firmalar tarafından satın alınan hurda demir, geri dönüşüme gönderilir ve tekrar kullanılmak üzere hammadde sektörüne kazandırılır. Hurda firmaları, hurdaların bu avantajları sebebi ile hurdalar yüksek fiyatlar vermektedir. Özellikle de toplu hurda alımı ve satımında yüksek kazançlar elde edilebilir. Demir hurda fiyatları hakkında bilgi almak ve hurda satmak için www.istanbulhurdasat.com ile iletişime geçebilir ve hurda satma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hurda firmaları, hurda demiri satın alırken belirli kriterlere göre fiyatlandırmalar yapar. Evinize kadar gelen hurda firmaları, evinizden hurdaları satın almaktadır. Bu işlemler için gerekli araç gereçlere sahip olan hurda firmalarını seçmek en önemli kriterlerden biridir. Detaylı bilgi almak için bu firmalardan biriyle iletişime geçmeniz önerilir. Hurda demirinde önemli olan kriterler arasında şunlar yer alır:

  • Tonaj
  • Kalite
  • İşçilik

Hurda alım ve satımı gerçekleştirmek için yukarıdaki kriterlere sahip olan hurda firmaları ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Hurda Demirin Kilosu

En çok talep gören hurda türlerinden olan hurda demirin kilosu en fazla merak edilen konulardan birisidir. Kilosu fiyatları, satın alınacak hurda miktarına ve diğer etkenlere göre değişiklik göstermektedir. Kilo ile gerçekleştirilen hurda alım satım işlemlerinde hurda firmaları daha yüksek fiyatlar teklif etmektedir. Bu nedenle, hurda satımı gerçekleştirmek isteyen kişiler “Hurda demirin kilosu ne kadar?” sorusunun cevabını aramaktadır. Hurda fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için istanbulhurdasat.com üzerinden hurda firmaları ile iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede sorularınıza daha net cevaplar alarak ortaya çıkabilecek sürpriz fiyat farklılıklarından da etkilenmemiş olursunuz.

 

PİK Hurda Demir Örnekleri Nedir?

%2 ve üzerinde karbon içeren dökme demirlere PİK hurda adı verilir. Çeşitli kullanım alanlarına sahip olan PİK demir örneklerinden en belirgin olanı ise eski tip kalorifer petekleridir. Rögar kapakları ve ızgaraları da Pik demirlere örnek gösterilebilir. Bu demir türünün tercih edilmesindeki en önemli etken demirin sert ve kırılgan bir yapıya sahip olmasıdır. Bu özellikleri sayesinde PİK demirler geç ısınır ve geç soğur. Çok yüksek derecedeki ısılara karşı dayanıklıdırlar ve mutfak eşyalarının yapımlarında kullanılırlar.

Hurda demir alım satımı gerçekleştirmek için sitemiz üzerinden hurda firmaları ile iletişime geçebilirsiniz. Borsa fiyatlarına göre değişiklik gösteren hurda demir fiyatı ile ilgili tüm sorularınız için hurda firmaları ile iletişime geçmek çok kolay.

5/5 - (102 votes)

Similar Posts

8 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir