Hurda En Çok Nerede Bulunur? Nasıl Hurda Bulurum?

Mobil toplayıcı lisansınızı ve ulaşım şeklinizi aldıktan sonraki süreçte hurda nerede bulunur, nerede arayacağınızı bilmeniz kazanç elde edebilmeniz için oldukça önemlidir. Bu lisans ile atlamalara, şantiyelere ve terk edilmiş yol kenarı hurdalarına sınırsız bir erişiminiz yoktur. Hurda metalin yanlış kullanımına ilişkin cezaları almamak için sizin için uygun olan uygulamaları öğrenin. Atlama, iskele veya bariz yenileme belirtileri olan evler, hurda metal toplama için ideal yerler olabilir. Araçların miladını doldurduğunda yine aynı şekilde hurda olarak değerlendirilir. İnşaatta tanıdık bağlantılarınız ve aynı zamanda uygun nakliye yöntemleriniz varsa, hurdayı şantiyeden bir hurdalığa taşımak için karşılıklı olarak karlı bir düzenleme yapabilirsiniz.

Bakır teller içinde kalmış olan kırık ekmek kızartma makineleri, paslanmış tencere ve tavalar, çalışmayan bahçe aletleri veya eski yıpranmış veranda mobilyaları gibi değerli metaller için ev çöplerini toplayabilirsiniz. Bir kahve makinesinde az miktarda bakır tel toplamak verimsiz olarak görünebilir. Ancak çok kısa süre içerisinde çabucak toplanır.

Hurda Bulmak İçin Nerelere Bakılmalıdır?

Bakır madeni hurda metal endüstrisinde en çok aranan bir malzeme olduğundan, ticaretiniz için bakır hurda nerede arayacağınızı bilmeniz faydalı olacaktır. Düşük hurda fiyatlarına rağmen, bakır hurda çok aranan bir değer olmaya devam ediyor.

Aşağıda bakır bulmak için bazı yaygın yerleri ve araçları listeledik. Siz de hurda satarak para kazanmak istiyorsanız sizin için listelediğimiz bu başlıkları inceleyerek hurda satışı ve toplanması hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yıkım veya Yenileme Alanı:

Elektrik teli, herhangi bir yıkım yahut tadilat sahasının değerli bir parçasıdır ve genellikle iş bittiğinde elektrikçi tarafından hurdaya çıkarılır. Bakır için teli hurdaya çıkarmazlarsa, atılmasını isteyin. Vaktiniz varsa, içindeki çıplak parlak tel için teli soymak faydalı olabilir.

Evde Sıhhi Tesisat:

Su ısıtıcınızın boru ve parçalarının yanı sıra boru ve sıhhi tesisat malzemelerinin çoğu bakırdan yapılmıştır. Değiştirilmeleri gerektiğinde onları atmak yerine hurdaya çıkarın. Evin veya binanın sahibi olarak, müteahhidinizden soldaki kırık boruları kendisine bırakmasını isteme hakkınız vardır. Bakır genellikle pirinç içerir ve onu da hurdaya ayırabilirsiniz.

Bilgisayarlar:

Bilgisayar kasalarında bakır tel mevcuttur. Elektronik cihazlarınıza bakarken, iyi bir bakır tel için masaüstü bilgisayar kasalarına bakın. Teller genellikle içerideki bakır için sıyırmak için çok küçüktür, ancak bunun yerine bilgisayar teli hurdası için toplanabilirler. Bir süre sonra bilgisayar kasası başına 1-2 kilo ekleyebilir, bunu da artırabilirsiniz.

Evlerde Hurda olarak Satılabilecek Şeyler Nelerdir?

Günümüzde geri dönüşüm bu kadar önem kazanmışken, evde hurda malzemeleri nelerdir, neler çıkabilir onlar hakkında kısa bir bilgilendirme yapalım.

Mutfakta Bakır Aletler:

Bakır, tencere ve tavalar ile mutfaklarda bulunabilir. Bakır tavalar ve tencereler, belirli pişirme stilleri veya dekoratif amaçlar için sıklıkla satın alınır. Vida çelik olabileceğinden, bakır kapların saplarını bir mıknatısla hurdaya karşı kontrol edin. Daha fazla parayı almak için mutlaka çıkarın ve bakır tencereden ayırın.

Ev Aletleri:

Evdeki buzdolapları Ne kadar yaşlıysanız o kadar iyi. Eski cihazlar daha fazla bakır içerir, bu da hurda ve paradan tasarruf etmenizi sağlar. Çamaşır makineleri, kurutucular, buzdolapları ve klimalar bakır bobinler için mükemmel sıyırıcılardır.

Eskimiş Elektronik Eşyalar:

Fazladan nakit paraya ihtiyacınız varsa, eski elektronik cihazlarınızı ve şarj cihazlarınızı depodan çıkarın ve bakır kabloyu kesin. Ayrıca küçük transformatörleri tel uçlarından çıkardığınızdan emin olun.

Demir Hurda Kilosu Ne Kadar 2022

Hurda malzeme fiyatları bu sektörle yakından ilgilenenler tarafından halen araştırılmaktadır. Başta demir hurda olmak üzere hurda malzemeleri olan kişiler, mevcut demir fiyatlarına bakarlar.

Son dönemde 2022 hurda demir kilosu fiyatlarındaki hızlı artışın bir sonucu olarak hurda demir, bakır ve alüminyum fiyatları yükselmeye devam etmiştir. Hurda demir fiyatı hakkında net fiyat bilgisi İstanbul Hurda Sat firmamızdan alabilirsiniz.

Oy Vermek İster Misin? post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.