hurda-sari-fiyatlari
|

Hurda Sarı Fiyatları

 

hurda-sari-fiyatlari  •Hurda Sarı Araiş Ms-90 140/TL Kg                                                                                   •Hurda Sarı Araiş Ms-64 120/TL Kg                                                                                    •Hurda Sarı Çubuk Ucu Parça 115/TL Kg                                                                           •Hurda Sarı Kırkambar 100/TL Kg

                    03.10.2023 Güncel Hurda Sarı Fiyatları

Hurda Sarı Türü Kg Fiyatı
Sarı Hurda Araiş MS-70 130.00 ₺
Sarı Hurda Araiş MS-64 120.00 ₺
Sarı Hurda Çubuk Ucu Parça MS-58 115.00 ₺
Sarı Hurda MS-58 Çubuk Talaşı 100.00 ₺
Sarı Hurda Kırkambar Musluk 100.00 ₺
Hurda Su Saati 100.00 ₺
Sarı Hurda Radyatör 95.50 ₺
Hurda Türü Kg Fiyatı

Hurdacı Telefon Numarası Hurdacı Telefonu

Pirinç alaşımı kullanılarak elde edilen ürünlerin işlevini kaybetmesinden ortaya çıkan hurdalara sarı hurda adı verilir. Sahip olduğu sarı renkten adını alan sarı hurda fiyatları veya diğer adıyla hurda pirinç fiyatları Londra Metal Borsası’nın belirlediği fiyatlara göre değişiklik göstermektedir. Pirinç hurda olarak da bilinen bu hurdanın pek çok kullanım alanı bulunmaktadır. Bu alanlara örnek vermek gerekirse;

 • Su vanaları
 • Musluklar
 • Su saatleri
 • İnşaat sektörü
 • Kapılar, menteşeler ve kilitler

Hurdalar arasında en değerlilerinden biri olarak görülen hurda sarı, bu nedenle geri dönüşüm için oldukça önemlidir. Geri dönüşümden sonra tekrar hammadde sektörüne kazandırılan sarı hurda, düğme ve altın sektöründe önemli bir yere sahiptir.

 

Sarı Hurda Nasıl Anlaşılır?

Sarı hurdanın nasıl anlaşıldığını öğrenmek için öncelikle özelliklerini bilmeniz gerekiyor. Kolay işlenebilir bir madde olan pirinç alaşımı, sert lehimler kullanılarak toz haline getirilmektedir. Bakır toz haline gelen bu hurdanın kolay bir şekilde işlenebilmesi için yüksek derecede bakır bulundurulması gerekiyor.

%62 oranından fazla bakır bulunduran sarı hurdalara alfa pirinç denilirken, %62’den daha az bakıra sahip olan hurdalara ise beta pirinç olarak adlandırılıyor. Hurdanın anlaşılması için içerisinde yer alan alaşım değerlerinin incelenmesi gerekir. Bunun için istanbulhurdasat.com üzerinden hurda firmaları ile iletişime geçebilir ve elinizdeki sarı hurdaları satabilirsiniz.

 

Sarı Hurda Çeşitleri Nelerdir?

Sarı hurdanın pek çok türü bulunur. Hurda sarı fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için bu hurda türleri hakkında bilgi sahibi olunması önemlidir. Su vanaları, musluklar ve su saatleri, bu hurda çeşitlerine örnek gösterilebilir. Aynı zamanda, sarı hurda içerisinde yer alan hurda pirinç alaşım değerleri fiyatlarına etki eden bir diğer etkendir. Fiyatlara etki eden diğer faktörler ise şöyledir:

 • Tonaj
 • Kalite
 • İşçilik

Sarı hurdanızı satmak istiyorsanız yukarıdaki etkenlere dikkat etmeniz gerekiyor. Bu etkenler hurda fiyatlarına doğrudan etki eden etkenlerdir. Yüksek fiyatlar ile hurda satışı gerçekleştirmek istiyorsanız, istanbulhurdasat.com üzerinden hurda firmalarına ulaşabilirsiniz.

 

Sarı Hurda Kilosu Ne Kadar?

Sarının kilosu türüne bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda, hurda pirinç fiyatı kilosuna göre belirlenir. Örnek vermek gerekirse, arayiş, kırkambar vana ve musluk sarı vanası gibi hurdaların fiyatları birbirinden farklı olmaktadır. Hurda fiyatı noktasında önemli olan bir diğer faktör de hurdanın içerisinde bulunan bakır miktarıdır. %62 oranından daha fazla bakır bulunduran sarı hurdalar, daha yüksek maliyetler ile satın alınmaktadır.

Sarı Pirinç Hurda Fiyatı

Sarı pirinç hurda fiyatları konusunda en yüksek fiyatları istanbulhurdasat.com üzerinde yer alan hurda firmaları vermektedir. Hurdalarınız yüksek değerlerde satın alındıktan sonra geri dönüşüme gönderilerek tekrar hammadde sektöründe kullanılır. Sarı hurda fiyatı, içerisinde yer alan alaşım miktarına göre değişiklik göstermektedir. Bbulunduğu sektörler ise şunlardır:

 • İnşaat
 • Otomotiv
 • Banyo aksesuarları
 • Dekoratif duvar kaplamaları
 • Dekoratif eşya ve el sanatları
 • Takı ve aksesuar imalatları

Yukarıda yer alan alanlardan bu hurda çıkmaktadır.

 

Pirinç Hurda Geri Dönüşümü

Kullanım ömrünü tamamlayan eşyaların hurda statüsü kazanması ile hurda olarak nitelendirilen sarı hurdalar çıkmaktadır. Bu hurdalar geri dönüşüm tesislerine gönderilerek ayrıştırma işlemleri başlar ve eritildikten sonra kullanılacağı sektördeki fabrikalara gönderilir. Fabrikalar tarafından yarı mamüller üretilir ve ürünün son imalatçısına gönderilir. Tekrar ortaya çıkan imalat sarı pirinç hurdası, geri dönüşüm döngüsünü böylelikle tamamlamış olur. İstanbulhurdasat.com üzerinden sarı pirinç hurdası alım ve satım işlemlerini gerçekleştirebilir, hurda firmaları ile iletişime geçebilirsiniz.

 

5/5 - (22 votes)

Similar Posts

One Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir