hurda-sari-pirinc-alimi

Hurda Sarı Pirinç Alımı

Sarı Hurda

Pirinç ya da halk dilinde bilinen adıyla sarı madeni, çinko ile bakırın sentezlenmesinden elde edilir. Hurda sarı/ pirinç alımı hurdacılar tarafından yapılmaktadır. Çok kolay işlenebilen bir metaldir. Özelliklerine göre farklı türleri bulunur. En çok kullanılan çeşidi basit ve özel olanlardır.

Sarı/ Pirinç Alan Firma | İyi Fiyatlı Hurda Alımı

Basit sarı metal, özellikle kuyumculuk sektöründe kullanımı ile öne çıkmaktadır. Özel sarı ise farklı madenlerle karıştırılarak dayanıklı hale gelir. Sarı metal, rağbet gören, kullanım alanı geniş ve değerli bir madendir. Dolayısıyla hurdası da yüksek fiyatlarla satılabilmektedir. İçerdiği bakır, metalin değerini artırır. Kozmetik, sanayi, elektrik iletimi, ızgara malzemeleri, cep fenerleri gibi pek çok alanda kullanılmaktadır. Bu araç gereçlerin işlevini yitirmesi ile içlerindeki sarı/ pirinç alınır ve geri dönüşüme kazandırılır.

Sarı/ pirinç hurda fiyatları metal borsası tarafından belirlenmektedir. Hurdanın kalitesi, kilosu gibi faktörler de fiyatı üzerinde etkilidir. Hurdacılar ile işlenen ve geri dönüşüme kazandırılan sarı metal, musluk gibi banyo malzemelerinde, kapıların metal kısımlarında, menteşelerinde, inşaatlarda ve daha birçok alanda kullanılmaktadır. Paslanmaz özelliği sayesinde kaliteli ürünler ortaya çıkarır. Kuyumculukta da kullanımına önem verilen bir madendir. Kolay dövülebilir ve işlenebilir özelliğe sahiptir. Geri dönüşümde toz haline getirilerek yeniden form kazandırılır.

Hurda Sarı/ Pirinç Alımı İstanbul

Firmamız İstanbul sarı/ pirinç alımı yapan yerler arasındadır. Musluk, vana, kapı, su saati gibi sarı metal içeren gereçler tüm yaşam alanlarında bulunur. Eğer işlevini yitirdiyse ve artık kullanılamaz haldeyse atmak yerine hurdacılara satabilirsiniz. Böylece hem atığı azaltmış hem de değerli madenleri geri dönüşüme kazandırmış olursunuz. Ham madde temini hem yüksek maliyetli hem de gaz salınımı ile çevreye zararlı bir işlemdir. Geri dönüşüm bu anlamda çok daha iyi olacaktır.

Sarı/ pirinç metal, iki madenin birleşiminden oluşmaktadır. Bu madenler bakır ve çinkodur. Bakır oranı %62’nin üzerindeki sarı metal, daha değerli olduğu için yüksek fiyatlarla satılmaktadır. Alfa pirinç adıyla sektörde yer alır. Oran %62’nin altında ise buna da beta pirinç denir. Diğerine nazaran daha az değerlidir. Elinizdeki malzemenin pirinç olup olmadığını anlamak için firmamızdan yardım alabilirsiniz. Adresinize gelen ekiplerimiz gerekli incelemeyi yapacak ve fiyat bilgisi verecektir.

Hurda Sarı Pirinç Alımı

Hurda sarı pirinç alan firmalar arasında en büyük firmayız. Firmamız size hurda sarı alım fiyatı hakkında güncel fiyatları verecektir. Hurda sarı malzemeleriniz için elinizde mevcut ise bizler ile 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

5/5 - (100 votes)

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir