hurda-aluminyum-alimi

Hurda Alüminyum Alımı

Alüminyum, gümüş renkte yumuşak ve hafif bir metaldir. Endüstri sektöründe çok geniş kullanım alanına sahip olan metalin hurda alüminyum alımı öne çıkmaktadır. Çok yoğun bir madde olmadığı için dövülmesi, kırılması ve işlenmesi kolaydır.

Değerinde Hurda Alüminyum Alan Firmalar

Elektronik cihazların bir ömrü vardır. Kimisi beş kimisi on yıl sonra bu ömrü doldurarak kullanılmaz hale gelir. Cihazı olduğu gibi çöpe atmak hem çevre hem de ekonomi için zararlıdır. İçeriğindeki işe yarar parça ve metaller çıkarılarak geri dönüşüme kazandırılır. Bu sayede ham maddeye duyulan ihtiyaç azalır ve maden çıkarımı sırasındaki gaz salınımı engellenmiş olur. Alüminyum birçok farklı sektörde kullanıldığı için hurdası da epey ilgi görmektedir.

Elinizdeki alüminyum metallerini kendiniz işlemeniz mümkün değildir. Bekletmenizin ya da atmanızın da mantıklı bir yanı yoktur. Değerinde alüminyum satımı ile metali elinizden çıkarıp maddi gelir elde edebilirsiniz. Aynı zamanda çevreye ve ekonomiye katkıda bulunmuş olursunuz. Özellikle toplu haldeki hurda alüminyum satışı ile güzel para kazanmanız mümkündür.

İstanbul Hurda Alüminyum Fiyatları

Alüminyum metali tüm araçlarda, elektronik eşyalarda, uçak sanayisinde, inşaat sektöründe ve daha birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Hatta tas, tabak, kaşık, çatal gibi basit mutfak eşyalarının üretiminde de sıkça rastlanır. Hurda alüminyum kırılıp işlenerek sektöre tekrar kazandırılır. Bu hem madene ulaşmanın maliyetini azaltır hem de çevre güvenliği açısından önem arz eder. Alüminyum içeriğindeki elementlere göre farklı tiplere ayrılmaktadır.

Tüm alüminyum çeşitleri hurda sektöründe kullanılmaz. Değerli olanlar yumuşak, sert, araiş alüminyum, matbaa kalıp posası ve alüminyum pistondur. Araiş alüminyum, kapı ve pencere imalatından artan parçalardır. Geri dönüşüm anlamında değere sahip, önemli metallerdir. Matbaa kalıp posası baskı ve kalıp fabrikalarında bulunur. Alüminyum piston ise ısı iletimi yüksek metallerdir. Firmamız İstanbul alüminyum alan yerler arasında gelir. Personelimiz adresinize gelerek elinizdeki metallere diğer biçmekte ve ücretini ödeyerek alüminyum metalini sizden almaktadır. Fiyatı kilo, metal türü gibi faktörlere bağlı olarak belirlenir. Bu metaller atölyelerimizdeki kırma makinelerinde tamir edilir, preslenir ve yeniden işlenmeye hazır hale gelir.

5/5 - (100 votes)

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir