Soyma Bakır Fiyatları

Soyma Bakır

Hurdacı Telefon Numarası Hurdacı Telefonu

Elektriği ve ısıyı iyi bir şekilde ilettiğinden dolayı bakır oldukça yaygın kullanılan bir elementtir. Bakırın iletken olması, bu elementin değerini de arttırmaktadır. Hurda alım satımı yapmak isteyen pek çok kişi soyma bakır fiyatları hakkında araştırma yapmaktadır. En çok merak edilen konulardan birisi olan “Soyma bakır nedir, nerede bulunur?” soruların cevabı ise bakır hurdalar olacaktır.

İşlevini yitirmiş elektrik kablolarından ortaya çıkan soyma bakırları elde etmek için kablo dışında yer alan plastiğin soyulması gerekir. Ancak, bu noktada dikkat edilmesi gereken bir nokta ise soyma işleminin gerçekleştiği esnada bakır tellere zarar verilmemesi olacaktır. Soyma bakır hurdası adı verilen bu tellerin bulunabileceği pek çok alan bulunur. Bunlar ise şöyledir:

 • Elektrik tesisatları
 • Elektronik eşyalar ve kabloları
 • Ev aletleri ve kabloları
 • Bina ve fabrika yıkım alanları
 • Elektrik iletiminin gerçekleştiği kablolar

Soyma bakır hurdasını yukarıda yer alan alanlarda bulmak mümkündür. Aynı zamanda soyma bakır hurda alım satım işlemleri için istanbulhurdasat.com ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Soyma Bakır Hurdasının Değeri Neye Göre Belirlenir?

Tüm hurda türlerinde olduğu gibi, soyma bakır hurdasının değeri de hurdanın durumuna göre belirlenir. Az zarar görmüş soyma bakır hurdasının fiyatı daha yüksek olmaktadır. Aynı zamanda, soyma bakır hurdasının tellerine zarar gelmesi halinde soyma bakırın değeri düşecektir. Toplu soyma bakır alım satımlarında ise daha yüksek teklifler almak mümkündür. Bu nedenle, soyma bakır kilosu hakkında pek çok soru hafızalarda yer edinmektedir.

Diğer hurda türlerinde olduğu gibi, soyma bakır fiyatları da piyasa şartlarına göre değişiklik göstermektedir. Her dönemde değişiklik gösteren hurda fiyatları arasında değerlilerinden birisi soyma bakırdır. Diğer bakır hurdalarının çeşitleri ise şöyledir:

 • Soyma bakır hurdası
 • Lama bakır hurdası
 • Külçe bakır
 • Bakır talaşı

Yukarıda yer alan bakır hurdası çeşitleri arasında en değerlisi soyma bakırdır. Soyma bakır hurdasının değeri ise aşağıda yer alan faktörlere göre değişiklik gösterir:

 • Hurdanın sahip olduğu hacim
 • Hurdanın daha önce kullanıldığı alan
 • Soyma bakırın kilosu
 • Soyma bakırın kablosunun genişliği

Soyma bakırın özellikleri arasında en önemlisi kablo genişliği olmaktadır. Geniş kablolara sahip soyma bakırlarda bakır yoğun bir şekilde bulunur.

Soyma Bakır Hurdası Nereye Satılır?

Tüm hurda çeşitlerinde olduğu gibi soyma bakırın satım alanı hurda firmaları olmaktadır. Elinizdeki hurdaları satmak için iletişime geçebileceğiniz hurda firmaları, istanbulhurdasat.com üzerinden hurda alım satımı gerçekleştirmektedir. Ülkemizde gün geçtikçe gelişen hurda sektörü sayesinde hemen hemen her bölgede hurda firmaları bulunmaktadır.

Bu hurda firmaları, evinize kadar gelip hurdalarınızı sizden almaktadır. Soyma bakır hurdası da en değerli hurdalar arasında yer alır. Bu nedenle, elinizdeki soyma bakır hurdasını istanbulhurdasat.com üzerinden yüksek teklifler karşılığında hurda firmalarına satabilirsiniz.

 

Hurda Soyma Bakır Satılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Soyma bakır hurdası satarken öncelikle fiyat araştırılması yapılması gerekir. Çünkü hurda soyma bakır fiyatları piyasaya göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca, iletişime geçtiğiniz hurda firmasının gerekli araç gereçlere sahip olması da önemlidir. Özellikle de yüksek tonajlı bir hurda alım satım işlemi gerçekleştirecekseniz, bu noktada hurda firmasının gerekli tüm araçlara sahip olması gerekir.

Soyma bakır satımında önemli olan bir diğer konu ise iletişime geçeceğiniz hurda firmasının konumudur. Hurda firması, soyma bakırlarını bulunduğunuz konumdan alacağı için en yakın hurda firması ile iletişime geçmeniz mantıklı olacaktır. Aksi taktirde, aradaki mesafe de fiyatları etkileyen bir diğer faktör olarak karşınıza çıkabilir. En yakın hurda firmaları ile iletişime geçmek için istanbulhurdasat.com üzerinden hurda firmaları ile iletişime geçebilirsiniz.

4.9/5 - (50 votes)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.